Тринадесет педагогически специалисти взеха участие в обучение на тема „Медиация в училище“ по проект „Бъдеще за доброто“ по процедура „Превенция и предотвратяване на тормоза и насилието и намаляване агресията в училищата“ BG05SFPR001-1.010. Обучението се проведе в сградата на гимназията на 18 юни 2026 г.